HAKKINDA

İsmail Şahinbaş, 15 Aralık 1968 yılında Rize'nin Pazar ilçesinde dünyaya geldi. 1989 yılında fotoğraf tutkusu ile başlayan keşif ve macera isteği “aslanlar kendi hikayelerini yazmadığı sürece, avcılar daima haklıdır” mantığı çerçevesinde 2000 yılında Günışığı Turizm Yayıncılık şirketini kurdu.

Sırtçantam Gezi Kültürü Dergisi ve Anabasis Yayınları'nın Genel Yayın Yönetmenliği'nin yanında, özel temalı etkinlikler gerçekleştiren turizm acentasına da “akan su temiz kalır, durgun su kirlenir” anlayışı ile rehberlik yapıyor.

Urartu ( Van – Bitlis – Ağrı – Hakkari – Muş ) , Kommagene ( Adıyaman – Kahramanmaraş – Urfa ) , Pamfilya ( Doğu Antalya ) , Likya Uygarlıkları'nın ( Batı Antalya – Muğla – Burdur ) coğrafyaları, kültürel ve arkeolojik değerlerine ilişkin uzun yıllara dayanan fotoğraf çalışmalarının yanında Safranbolu'nun kültürel mirası, Kaçkar Dağları'nın patikaları, bitki ve hayvan çeşitliliği, Kocaeli coğrafyası (Samanlı Dağları) ile de ilgili fotoğraf çalışmalarını sürdürüyor.

Doğam Anadolu isimli fotoğraf albümünün dışında; Çizimi Olmayan Şehir Safranbolu, Tanrı Yaratan Dağ Nemrut, Olympos Çıralı Adrasan gezi rehberi, Beldibi Prehistorik Mağaraları ve Kayasığınakları, Manavgat Ilıca gezi rehberi, Yuvacık gezi rehberi, Vanderya, Vangölü Havzası yayınların tamamının fotoğraf çalışmalarını gerçekleştirdi.

Her şeye karşın geleceğe bırakılabilecek en güzel miras temiz bir dünyadır anlayışı içerisinde çevrenin korunması ile ilgili mücadelesini sürdürüyor.

KUŞAKLARI